Фізкультурна абетка

Вітаємо переможців.

Цього року наші діти приймали участь у щорічній міській спартакіаді ” Крок до Олімпу’ де зайняли перше місце. Адміністрація садочку висловлювання щиру подяку вихованцям, батькам та вихователями за активну участь у підготовці цього заходу.

Фізичне виховання дошкільнят – організований процес, спрямований на їхній фізичний розвиток, рухову, фізичну підготовку до  творчої життєдіяльності, набуття знань, умінь та навичок з фізичної культури.
Наш дошкільний навчальний заклад має великі можливості для зміцнення здоров’я, покращення фізичного розвитку дітей, їхньої рухової активності.  Уся навчально-виховна робота з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку здійснюється з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, родинних побажань і пропозицій. Фізичне виховання в ДНЗ реалізовується шляхом проведення обов’язкових занять відповідно до розкладу та режиму, виконання фізкультурно-оздоровчих заходів. Сумарний обсяг рухової активності, що здійснюється дітьми у процесі щоденної життєдіяльності, базується на їх індивідуальних можливостях та задовольняє їх біологічну потребу в рухах.

Форми фізичного виховання дітей дошкільного віку досить різноманітні. Це заняття фізичними вправами, рухливі ігри, ранкова гімнастика, спортивні розваги, прогулянки. Крім того, і на музичних заняттях широко застосовуються фізичні вправи, танці, елементи танців, які також сприяють вирішенню завдань фізичного виховання. У дитячому садку всіх форм фізичного виховання відведене певне місце в режимі дня. Вони пов’язані між собою, доповнюють один одного і проводяться в обов’язковому порядку.

На заняттях діти виконують:

 • загально-розвивальні вправи (біг, стрибки та  інше) з поступовим збільшенням навантаження;
 • вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);
 • вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м’язові групи з поступовим розподілом навантажень;
 • рухливі ігри.

В теплу пору року заняття з фізкультури проводяться на свіжому повітрі — на спортивному майданчику, а в холодну пору року — в спортивному залі.

Велике значення має рухова активність в ранковий час. Для її забезпечення в нашому садочку щоденно проводиться ранкова гімнастика. За допомогою загально-розвиваючих вправ дітки активізуються та налаштовуються на подальшу роботу. Дуже важливо, щоб виконання вправ ранкової гімнастики увійшло в звичку, тому ми радимо батькам, на власному прикладі, показувати дітям необхідність її виконання.

Поради батькам:

 • щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
 • разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
 • залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м’ячем, лазіння, повзання…
 • грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;
 • беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;
 • катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.

ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ДИТИНА РОБИЛА ЗАРЯДКУ ЩОРАНКУ?

     Фізінструктори та дитячі психологи  вважають, що навіть найвпертіших малюків можна привчити виконувати фізичні вправищоранку. Що роблять діти із задоволенням? Одноманітні дії або активні вправи у вигляді гри? Відповідь очевидна. Учені з Організації Nemours Foundations  дійшли висновку, що під час виконання зарядки дитячу увагу потрібно підтримувати активною. Якщо ви запропонуєте малюкові шукати іграшки, користуючись підказками, зокрема йому буде необхідно вилізти на шведську стінку або, навпаки, нахилятися, щоб подивитися під диван, дитина охоче робитиме зарядку. Ще один секрет «зарядки без проблем» – участь інших членів родини. Адже разом усе робити значно веселіше. Секрет полягає ще й у тому, що для дитини характерною є наслідувальна поведінка, малюк легше виконує те, що роблять дорослі.

     Ранкова зарядка корисна і для дорослих, і особливо для дітей. Привчаючи дитину з малих років виконувати вранці різні вправи, ви закладаєте фундамент, виробляючи звичку робити ранкову зарядку регулярно. 

     Коли малюк прокидається з ранку за допомогою ранкової зарядки, він отримує заряд бадьорості на весь день. Крім того, такі вправи зміцнюють м’язи і суглоби, зв’язки. Займатися гімнастикою вранці корисно для зміцнення хребта та імунної системи. Таким чином можна поліпшити апетит і сон, прискорити кровообіг. 
     У дитини удосконалюються нервові процеси і прискорюється зростання. Ранкова зарядка сприяє розумовому розвитку. Виходить, що від таких занять тільки користь для організму. 
     Привчаючи дитини до певних правил з раннього віку, батьки впливають на її фізичний розвиток, а також його сприйняття певних правил, яких з часом буде ще більше. 

ЯКІ ГОЛОВНІ ПРАВИЛА РАНКОВОЇ ЗАРЯДКИ ДЛЯ ДІТЕЙ?

 • Вже з дворічного віку можна вводити зарядку в розпорядок дня вашого малюка.
 • Щоранку, не рахуючи ті дні, коли дитина хворіє, потрібно в один і той же час виконувати вправи.
  Під час зарядки одяг дитини повинна бути вільною, щоб він не сковував його рухи – найкраще робити зарядку в трусиках і босоніж.
 • Для проведення дитячої зарядки не слід використовувати гантелі або інші обважнювачі. Перенапружувати дитини ви не повинні. Тому зарядка повинна продовжуватися близько п’яти хвилин.
 • Під час виконання вправ стежте за тим, щоб у дитини була правильна постава. Крім того, важливо правильне дихання і точне виконання всіх вправ.
 • Станьте прикладом для своєї дитини, покажіть, що ви з задоволенням будете робити зарядку разом з ним. І тоді він обов’язково приєднається до вас.
 • Увімкніть улюблену музику вашої дитини, і тоді йому будецікавіше і приємніше займатися зарядкою. Перетворіть виконання вправ в гру, щоб вона була в радість вашому малюку.
 • Які вправи повинні бути присутніми в ранковій зарядці для дітей?
  По- перший, починати таку зарядку треба з розминки. Сюди входять вправи, які допомагають прокинутися і розтягнути хребет – наприклад, потягування убік і вгору.
 • Дуже ефективним є вправа, коли малюк у лежачому положенні швидко трясе ніжками і ручками. Таким чином поліпшується кровообіг.
 • Наступною стадією зарядки є розігрів. Сюди варто включити ходьбу на місці або по кімнаті. Також корисна ходьба на носочках і п’ятах, а також зовнішньої і внутрішньої сторони стопи – таким чином ви уникнете поява у дитини плоскостопості, м’язи ніг будуть нормально розвиватися.
 • А тепер приступайте до головної частини ранкової зарядки – сюди входять вправи з наростаючою інтенсивністю, що дозволяють зміцнити м’язи і суглоби, а також сухожилля. Це присідання, які чудово зміцнюють м’язи ніг і спини, нахили вперед і назад – вони ефективні для зміцнення м’язів спини і черевного преса. Крім того, не забудьте про нахилах в сторони – вони сприяють зміцненню бічних м’язів тулуба. У цій частині зарядки дитина повинна робити махи руками і ногами – це робить суглоби еластичними. Ну, і звичайно, не забуваємо про віджимання, які розвивають плечовий пояс і спину вашої дитини.
 • Заключний етап зарядки – це вправи, які допомагають заспокоїти серцебиття і нормалізують тиск. Нехай це буде ходьба на місці, при цьому дитина піднімаємо і опускає обидві руки через сторони.
  Для того, щоб ваш малюк виріс здоровим і міцним, необхідно регулярно займатися ранковою гімнастикою, а також вибрати який-небудь вид спорту. Маленьку дитину можна записати на художню або спортивну гімнастику, також корисно плавання. Багато хто віддає своїх дітей у ковзанярський спорт і фігурне катання, а також на спортивні танці та заняття легкою атлетикою.
 • Як виробити у дитини позитивне відносин до ранкової зарядки?
  По-перше, щоранку слід будити дитину з позитивним настроєм. Увімкніть його улюблену музику, потанцюйте разом, робіть вправи, які не дратують вашої дитини.
 • Скажіть, що улюблений сніданок він отримає після того, як виконає ранкову зарядку.
 • Підберіть спеціальне відео з зарядкою для дитини. Так йому буде цікавіше виконувати вправи.

Міцного здоров`я Вам та Вашим дітям!

Будьте здорові!